Janis je vynikající fotograf. Vždy mě překvapuje, s jakou přátelskou zarputilostí se pouští do každého projektu, s jakými nápady dokáže přijít. Svůj styl přizpůsobuje potřebám klienta a přesto jeho rukopis vždy poznáte – fotky jsou precizní, živé a autentické. Jako grafický designer jsem pracoval s mnoha Janisovými vizuály a mohu jej jednoznačně doporučit svým klientům i kolegům.
— Jiří Tvrdek, grafický designér
 
 
 

 
 
Naše klientela je náročná. Proto na našich zakázkách spolupracujeme s dodavateli, kteří dokážou tuto náročnost ustát. Janis je bezpochyby jedním z nich. Má precizní oko a smysl pro detail. V kreativním procesu, do kterého se zapojuje od začátku, přichází se skvělými náměty i připomínkami. Tyto se netýkají jen fotografie, ale celého konceptu zakázky. Za svou kariéru jsem potkal jen velmi málo lidí, kteří by tak svědomitě přemýšleli nad tím, jak co nejlépe ve fotografii vyjádřit povahu firem a lidí v nich pracujících. Nikdy jsem také při fotografování nezažil tak důkladnou přípravu, která ale měla vždy smysl. Výsledky byly pokaždé ohromující. Spolupráci s Janisem můžu jen doporučit.
— Viktor Kustein, interim manager GrowJOB institute
 
 
 

 
 
Taka Tuka vás zaujme okamžitě. Ať už se s ním potkáte osobně nebo skrze jeho tvorbu. Už když jsem si prohlížel jeho portfolio, cítil jsem, že přesně tohle může být ono. A protože v životě hodně dám na svou intuici, pozval jsem TaKa Tuku do našich kanceláří, abychom vše probrali osobně.

A mé tušení se potvrdilo. Taka Tuka je nejen precizní fotograf, který miluje své řemeslo, ale zároveň člověk uvažující v širokém kontextu. Důkladně si nastudoval kulturu naší agentury a pečlivě si vyslechl, co přesně od spolupráce očekáváme. A pak se podle toho do puntíku zařídil.

S vedením firmy vyladil koncept a pak už dál obratně pracoval se všemi zaměstnanci, aby je dokázal věrně zachytit. Poradil nám úplně ve všem, od výběru správného oblečení, přes počasí (to ideální je podle jeho slov nezbytné „vyčekat“) až po gesta, výrazy a celkovou atmosféru. Výsledkem jsou fotografie, ze kterých jsme nadšení, a které nám každý chválí!

Pokud hledáte spolehlivého fotografa, který nebude „jen“ fotit, ale zároveň nabídne promyšlený koncept, vystihující duši vaší značky, nehledejte dál. Taka Tuka je profesionál se srdcem na svém místě, který dává do focení naprosto všechno. Je vidět, že na výsledku mu opravdu velmi záleží.

Za celý tým agentury ZELENKA, děkujeme!
— Roman Zelenka, CEO Zelenka s.r.o.
 
 
 

 
 
Focení nás strašně bavilo. Měli jsme pocit, že se o nás staráš a dobrá atmosféra popustila uzdu zdravé exhibice, kterou jsme měli příležitost v sobě objevit.
Výsledné foto nás baví, podařilo se ti zachytit naší přirozenost. Fotografie nejsou ve výsledku přeleštěné, což působí taky dobře.

Asi nejvýstižnější referenci dala moje žena “až budu chtít mít hezké foto jako ty, zařídíš to?”

Naše očekávání to splnilo bezezbytku. Lidsky velmi příjemná zkušenost. Zdůraznil bych předchozí společnou konzultaci, přípravu, díky které jsme měli možnost si říct, na jaké vlně společně poplujeme. Což mělo za následek, že vše proběhlo bez zádrhelů.
— Karel Pětruchno & Chose, SUPRO NIVELO
 
 
 

 
 
Janis je fotografem s jasným názorem. Velmi rychle se v zakázce zorientuje, pochopí, co klient potřebuje, a ví přesně jak toho dosáhnout. Snažím se jej proto do projektů zapojovat co nejdříve. Skvěle chápe moje záměry, a dokáže mi tak vyjít maximálně vstříc, a jeho výstupy jsou nejen velmi efektní, ale také stoprocentně funkční. Po dvou letech spolupráce si troufnu říct, že s každým dalším projektem jsme lepší a lepší. A co je hlavní – Janis odevzdává práci vždy včas. Dokáže tohle váš fotograf?
— Vít Rýznar, Grafický designér